Best Faucet

Crypto Blog
Witaj na stronie poświęconej kryptowalutom

Kryptowaluta to nic innego jak wirtualna waluta, która nie posiada swojej fizycznej formy. Można z jej pomocą płacić za wybrane zakupy lub usługi, jeżeli sprzedawca akceptuje taką płatność. Kryptowaluty mają swoją wartość, dlatego można je nazwać wirtualnym pieniądzem.

Wiele obecnie znanych kryptowalut funkcjonuje na podobnej zasadzie. Wykorzystują system, opierający się w większości przypadków na blockchainie. 

W skrócie jednak blockchain to publiczny rejestr transakcji wykonywanych za pomocą danej kryptowaluty. Jest on obsługiwany i aktualizowany na bieżąco przez  komputerów. Osoby które udostępniają swój komputer i moc obliczeniową otrzymują nagrodę w postaci jednostek kryptowaluty lub ich mniejszych części. Właśnie tę czynność nazywa się potocznie kopaniem kryptowalut, a same osoby to wykonujące – górnikami.

Warto dodać, że kryptowaluty do zapisywania i weryfikacji transakcji wykorzystują technologię kryptografii, czyli skomplikowanych obliczeń matematycznych mających na celu szyfrowanie informacji.

Transakcja za pośrednictwem danej kryptowaluty odbywa się bezpośrednio pomiędzy jej stronami i tylko one mają do niej pełny wgląd dzięki odpowiednim kluczom szyfrującym.

Ze względu na charakterystykę działania łańcucha bloków, kryptowalut ani transakcji z ich wykorzystaniem nie da się podrobić. Więcej o kryptowalutach na naszym blogu
Ostatnio na blogu

Wykres i ceny kryptowalut


Wyniki finansowe giełdy


Wynki finansowe